Obezite Tablosu

     Obezite Tanı Tedavi Hizmetleri

Obezite tedavisinde multidisipliner bir yaklaşımla uygulanan tanı ve tedavi yöntemlerinde temel amacımız hastaların sorunsuz bir şekilde düzenli olarak kilo vermelerini sağlamak ve en önemlisi de kilo kaybının yıllar içerisinde korunmasını sağlamaktır.

     Diyet Tedavisi

Obezite tedavisi için başvuran hastaların, beslenme ve diyet uzmanları denetiminde kilo vermesi hedeflenmektedir. Burada, her bir hasta için beslenme alışkanlıklarına ve sağlık durumuna özel, kalorisi hesaplanmış bir diyet planlanmaktadır. Hastalar, program buyunca beslenme uzmanlarının takibindedir.       

   Egzersiz Tedavisi

Obezite tedavisi alan hastalar, çoğu zaman, aşırı kiloları nedeniyle çoğu zaman spor yaparken sağlık sorunları yaşamaktadır; örneğin binen aşırı yük nedeniyle diz ekleminde oluşan problemler gibi. Bu sorunlar, hastanın egzersizi tamamen bırakmasına yol açmakta ve daha fazla kilo almasına neden olmaktadır. Bu hastaların egzersize tekrar başlayabilmesi için Acıbadem’de, konusunda uzman hekim ve fizyoterapistlerimiz, kişinin sağlık durumuna uygun, yüzme, su jimnastiği gibi egzersizlerden oluşmuş bir program hazırlamaktadır. Genellikle haftada en az 3 gün yapılacak 45 dakikalık bir aktivite bile hastanın kilo vermesinde etkili olabilmektedir.       

-